rsssitemap

یکشنبه, 11 خرداد 1399

header

تازه های فرهنگی

برگزاری کارگاه های آموزشی دانشجویان علمی کاربردی راه یافته به جشنواره های ملی و بین المللی تئاتر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، سیدعلی فلاح، سرپرست دفتر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ضمن اعلام این مطلب افزود: با توجه به راهیابی 10 اثر علمی کاربردی به بخش نهایی جشنواره های ملی و بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، تئاتر شهر و تئاتر بسیج هنرمندان، دو کارگاه ویژه این دانشجویان با حضور "دکتر رحمت امینی، از اعضاء کانون جهانی منتقدان تئاتر، کارگردان و رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی" و "دکتر محمود فرهنگ، استاد دانشگاه، رییس خانه تئاتر دینی ایران و دبیر 4 دوره جشنواره بین المللی تئاتر صاحبدلان"، برگزار گردید تا دانشجویان با آمادگی کامل در مرحله پایانی جشنواره حضور یابند.

وی گفت: با توجه به این که آثار این دانشجویان به زودی در جشنواره های مربوطه مورد بازبینی نهایی قرار می گیرد فیلم ضبط شده نمایش های منتخب، به مدت 8 ساعت در سالن عمومی مرکز فرهنگ و هنر واحد 12 تهران مورد نقد و بررسی اساتید حاضر قرار گرفت تا اصلاحات مورد نظر برای اجرای زنده آثار به منظور داوری نهایی در جشنواره های مربوطه اعمال گردد.

در این کارگاه ها 12 اثر دانشجویان علمی-کاربردی به کارگردانی مرتضی اسدی مرام، حیدر رضایی، مجتبی مرادی، مجتبی دربندی، حسین نادری و نرگس خاک کار مورد بازبینی قرار گرفت و اساتید حاضر، بخش های مختلف از جمله، متن نمایشنامه، المان های تئاتر خیابانی، فنون بازیگری، طراحی صحنه، شخصیت پردازی، اصول کارگردانی... را بطور جداگانه نقد و بررسی کردند و نکات لازم به صاحبان آثار ارائه شد.

فلاح افزود: تعداد عناوین ملی و بین المللی کسب شده برای دانشگاه جامع علمی-کاربردی در 6 ماه اول سال جاری به 33 عنوان رسید که محصول برگزاری 19 کارگاه آموزشی توسط کمیته فنی هنرهای نمایشی دانشگاه بوده است.

6 7 5 4

نشانی: خیابان انقلاب-پیچ شمیران-ایستگاه پل چوبی- خیابان حقوقی- پلاک 61

شماره های تماس:15-77682012