rsssitemap

پنج شنبه, 08 خرداد 1399

header

تازه های فرهنگی

برگزاری شب شعر گل های داودی

در ادامه سلسله نشست های شعر و ادب پارسی، جلسه چهارم از کارگاه شعر گل های داودی طبق روال چند هفته اخیر در تالار همایش مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 12 تهران برگزار شد.

موضوع جلسه این هفته که با حضور برخی استادان شعر و ادب از جمله جناب آقای دکتر کاظم زاده(از روسای رادیو فرهنگ)، استاد دانیالی(شاعر و مدرس)، دانشجویان و علاقه مندان شعر و ادب همراه بود، اختصاص به مثنوی خوانی و تفسیر غزلیات مولانا داشت.

DSCN0716

 

 

گردانندگی جلسه با جناب آقای دکتر داودی، ریاست محترم مرکز علمی کاربردی واحد 12 بود. وی پس از خوانش و بررسی برخی از غزلیات مولانا به انتقاد از ورود رادیکالیسم برخی شاعران در اشعارشان پرداخت و وظیفه شاعر را دوری جستن از هرگونه افراطی گری و اغراق گویی اجتماعی و سیاسی دانست.

DSCN0714

DSCN0715

DSCN0722

در ادامه جلسه جناب آقای دانیالی در رابطه با لزوم تحول شعر پارسی به سخن پرداخت و سپس به تحلیل و نقد شعر شاعران جوان حاضر در جلسه پرداختند.

DSCN0719

جناب آقای کاظم زاده نیز در ادامه جلسه به بحث و تفسیر برخی از اشعار مولانا پرداختند. وی مولانا را شاعری ارجمند دانست که مفاهیم و مضامین عرفانی را در اشعارش به سبکی بسیار دلنشین بازگو کرده و مثنوی معنوی وی را شاهکاری بی نظیر در ادبیات پارس و تاجیک دانست. خبر خوش و مسرت بخش ایشان برای حاضرین جلسه، ضبط و پخش رادیویی مراسم توسط شبکه رادیویی فرهنگ بود که این پیام با استقبال دانشجویان مواجه شد.

 

برنامه پایانی جلسه نیز طبق روال شعر خوانی شاعران جوان و نقد و تفسیر آن از دیدگاه جناب آقای دکتر داودی بود. شایان ذکر است شاعر میهمان این هفته مهندس مولوی بودند که در زمینه شعر طنز چند مثنوی بلند خواندند.

DSCN0706

DSCN0713

DSCN0711

DSCN0720

 

 

 

 

 

6 7 5 4

نشانی: خیابان انقلاب-پیچ شمیران-ایستگاه پل چوبی- خیابان حقوقی- پلاک 61

شماره های تماس:15-77682012